შეჯამება: დღეს აგრო ბიზნესისთვის სესხის 14-19%-ში აღება ძალიან მძიმე ტვირთია. მე – ტარიელ ზივზივაძე, დაგეხმარებით 300 ათასიდან 1,5 მილიონამდე ლარის შეღავათიანი აგროკრედიტის წლიურ 3-7%-ში მიღებაში! მომსახურების ღირებულებაა 3,000-5,000 ₾ + დღგ. გაეცანით შეთავაზებას და დამირეკეთ WhatsApp-ზე.
აგრო ბიზნესის გასაკეთებლად/გაფართოვებისთვის 300,000-10,000,000 ლარის სესხის საპროცენტო განაკვეთი საქართველოში ჩვეულებრივ 14-19% ფარგლებში მერყეობს. მისი აღება არის რთული და ხშირად თვეები იხარჯება უშედეგოდ.
რატომ უნდა გადაიხადოთ წლიური 14-19%, როდესაც მე შემიძლია 3-7%-ში და თან გაცილებით სწრაფად აგაღებინოთ ბიზნეს სესხი?
3 ნაბიჯი, რომელიც მიგიყვანთ 3-7%-იან ბიზნეს სესხთან:
1) არსებობს შეღავათიანი სესხების პროგრამები. თქვენს სპეციფიკაში გარკვევის შემდეგ შევარჩევთ სწორ სამიზნეს (პროგრამას), რომელიც მოგვცემს პროცენტის სუბსიდიის, საგარანტიო მექანიზმის და სხვა შეღავათების საუკეთესო კომბინაციას.
2) პროფესიონალურად მომზადებული ბიზნეს გეგმა (ნარატივით, 5 წლიანი ფინანსური გათვლებით და დოკუმენტაციით) რეალურად აღებს კარს. ამ საქმეს 25+ წელია წარმატებით ვემსახურები.
3) წინასწარ ყველა საჭირო დოკუმენტების სწორად მომზადება, ასევე რისკების განჭვრეტა და ნეიტრალიზება ნიშნავს, რომ უშუალოდ სესხის მოპოვების პროცესში აირიდებთ ბიუროკრატიას და მინიმუმზე დავა დროის დანაკარგი.
მე ტარიელ ზივზივაძე ვარ, კაპიტალის მოპოვების ექსპერტი და თანამშრომლობის ფარგლებში: დაგაკვალიანებთ, მოვამზადებ მოთხოვნებზე მორგებულ ბიზნეს გეგმას, დავადგენ სწორი ნაბიჯების სტრატეგიას, გავანეიტრალებ რისკებს, და მოვამზადებ საჭირო საბუთებს. მომსახურების ღირებულებაა 3,000-5,000 ₾ + დღგ.
შედეგი რა იქნება? აგრო ბიზნესისთვის 3-7%-ში ბიზნეს სესხი ყველა შესაძლო შეღავათით, რაც 10 წლიანი 1,000,000 ₾ სესხის შემთხვევაში მინიმუმ 1,100,000 ლარის გადახდას აგარიდებთ.
ნუღად გადადებთ, ახლავე დამირეკეთ WhatsApp-ზე და 5 წუთში გეტყვით რა შეიძლება თქვენთვის გაკეთდეს.
ასე გამოიყურება შედეგი.
შპს “ზეკარი” (ობჩა): საკონსერვო და დაფნის წარმოება ექსპორტისთვის.
შპს “ექსპოფრუიტი” (აჭარა): ციტრუსის გადამამუშავებელი საწარმო.